Apie konkursą

„Sumani pramonė“

Kviečiame dalyvauti antrą kartą Lietuvoje vykstančiame projekte „Sumani pramonė“, kurį organizuoja vienintelis Lietuvos verslo dienraštis „Verslo žinios“, visas pagrindines pramonės šakas apjungianti Lietuvos pramonininkų konfederacija, profesinių paslaugų bendrovė „EY“ (UAB „Ernst & Young Baltic“) ir jau daugiau nei 25 metus inovuoti šalies verslams padedantis VšĮ „Lietuvos inovacijų centras“.

Lietuva yra pramoninė valstybė. Projekto tikslas – sukurti matomą ilgalaikę komunikacijos platformą pramonės klientams, tiekėjams, darbuotojams, visam pramonės sektoriui ir valdžiai, kurioje remiantis objektyvia informacija ir geriausiais pavyzdžiais būtų parodyta didžiausio Lietuvos sektoriaus sumani transformacija. Pirmųjų metų rezultatai pradžiugino, tad ir toliau sieksime išviešinti projektus, suteikti postūmio naujiems, o pramonės sektoriaus per laiką pasiekta pažanga bei rezultatai suteiks matomumą pačiam sektoriui ir visai jį supančiai ekosistemai bei konkurencingumą mūsų šaliai. Šiuo projektu ir toliau sieksime pramonės įmonių pažangos, kuri didins jų svarų indėlį į šalies ekonomiką, piliečių gerovę ir atsakingą požiūrį į tvarią gamybą.

Projekto apimtyje numatoma: nuolatinis viešinimas, įmonių duomenų surinkimas ir analizė, įmonių konkursas, pirmaujančių įmonių praktikų viešinimas, konferencija ir apdovanojimai.

Svarbi projekto dalis – pramonės sektoriaus įmonių dalyvavimas „Sumanios pramonės“ konkurse.

Projektas vyks keliais etapais:

  • Dalyvių anketų laukiame iki 2023 m. lapkričio 30 dienos;
  • Pagal užpildytas anketas bus sudaromas sumaniausių Lietuvos pramonės įmonių TOP10;
  • Jei anketą pildėte pernai, tačiau jos neišsisaugojote, parašykite el. paštu [email protected] ir EY pasidalins su jumis pernai pateikta jūsų informacija, kurios pagrindu pildysite šių metų anketą.
  • TOP10 įmones vizituos projekto komisija;
  • Po šių vizitų bus išrinktos 3 sumaniausios šalies pramonės įmonės;
  • Apdovanojimų ceremonija ir pramonės sektoriaus įmonėms skirta konferencija planuojama 2024 m. balandį.

Vertinimo principai:

  • Įmonės sumanumo vertinimas pagal devynias anketoje pateiktas dimensijas sudarys 70 proc. viso įverčio. Likusius 30 proc. įverčio sudarys įmonės našumo vertinimas,  skaičiuojamas remiantis 2022 m. įmonės Registrų centrui pateiktais duomenimis.

Konkurso komisijos nariai:

Rolandas Barysas, „Verslo žinios“ vyr. redaktorius

Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas

Linas Dičpetris, „EY“ partneris

Kęstutis Kasakaitis, „SAP Lietuva“ vadovas

Tomas Petrauskas, „Swedbank“ tarptautinių klientų skyriaus vadovas

Eugenijus Valatka, KTU rektorius

Vita Urbanavičienė, „Inovacijų agentūros“ ManuFuture Lab skyriaus inovacijų ekspertė ir koordinatorė

Mantas Vilys, Lietuvos inovacijų centro direktorius

*Komisijos narių sąrašas pildomas.

 

Apie „Sumanios pramonės“ projektą ir konkurse dalyvaujančias įmones skaitykite vz.lt portale, „Verslo žinių“ savaitraštyje ir žurnale „Verslo klasė“ 2023 m. spalį – 2024 m. gegužę.
Daugiau informacijos apie projekto eigą: [email protected] 

 

Kodėl verta dalyvauti?

  • Geriau suprasite savo brandos lygį gamybos procesų valdymo, įrenginių priežiūros, kokybės kontrolės, darbuotojų, duomenų ir rodiklių, energetikos, medžiagų ir atsargų valdymo, tvarumo, integralumo srityse bei galėsite pasilyginti su kitomis konkurse dalyvaujančiomis įmonėmis. Taip pat įsivertinsite įmonės našumą, palyginti su jūsų subsektoriaus našumo vidurkiu.
  • Projektas tęstinis, tad kasmetinis dalyvavimas atskleis įmonės progresą savo bei kitų konkurse dalyvaujančių įmonių atžvilgiu.
  • Įmonių pateiktą informaciją apdoros ir komisijai objektyviai pateiks „EY“.
  • Išskirtinis dėmesys pramonės sektoriui viso projekto metu.
  • Dalyvavimas projekte yra nemokamas. Tuo pačiu, projekto organizatoriai tikisi kokybiško dalyvių indėlio.

Apie anketą

„EY“ - projekto „Sumani pramonė“ metodiniai rėmėjai.
Konkurso vertinimo metodika sukurta atsižvelgiant į gerąsias praktikas.

 

Kas gali dalyvauti konkurse?

  • Pramonės sektoriaus įmonės (ne specifinis įmonės cechas, ne padalinys, o konkretus juridinis vienetas).
  • Iš tos pačios įmonių grupės gali dalyvauti kelios įmonės, tačiau anketą turi pildyti kiekviena atskirai.

Svarbūs anketos aspektai:

  • 9 skirtingos dimensijos (išsamūs aprašymai susipažinimui: gamybos procesaiįrenginių priežiūrakokybės kontrolėdarbuotojaiduomenys ir rodikliaienergetikamedžiagų ir atsargų valdymastvarumas, integralumas).
  • Kiekvienoje dimensijoje, atsižvelgiant į skirtingų brandos lygių aprašymus, reikės pasirinkti esamą ir per artimiausius 3 metus siekiamą lygį. Siekiamas lygis priklauso nuo įmonės strategijos ir prioritetų - suprantama, kad aukščiausiam lygiui pasiekti reikalingos didelės pastangos, investicijos ir laikas, todėl jūsų siekiamas lygis šiandien nebūtinai turi būti aukščiausias įmanomas.
  • Pasistenkite objektyviai įvertinti esamos situacijos brandos lygį. Jūsų atsakymai skirti tam, kad būtų galima nustatyti bendrą esamą situaciją sektoriuje bei siekiamą pažangą ateityje.
  • Kiekviena dimensija turi brandos lygius nuo 0 iki 5. Kiekvienas aukštesnis lygis apima prieš tai buvusius lygius (pvz., norint pasirinkti 3 brandos lygį, turite atitikti ir tai, kas aprašyta prieš tai buvusiuose lygiuose).
  • Siekdami objektyvių konkurso rezultatų, organizatoriai sieks užtikrinti duomenų palyginamumą.
  • Anketą galėsite užpildyti per kelis kartus (informacija ir anketos progresas bus išsaugoti, jei anketą pildysite iš to paties įrenginio).
  • Kilus klausimams pildant anketą, rašykite [email protected].

Projekto organizatoriai garantuoja pateiktos informacijos konfidencialumą. Jokie anketoje nurodyti duomenys nebus perduoti tretiesiems, su projektu nesusijusiems, asmenims.

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.


Sutinku Valdyti slapukus