• NAUJASIS DARBO KODEKSAS
  Ką turite žinoti ir kam pasiruošti?

  Viešbutis „Comfort Hotel“, Kauno g. 14, Vilnius
  Birželio 27 d., 2017 m.

Apie mokymus

Nuo 2017 m. liepos 1 d. pradės galioti naujasis Darbo kodeksas, pakeisiantis iki šiol buvusius darbo santykius. Mokymai „Naujasis Darbo kodeksas: ką turite žinoti ir kam pasiruošti?“ skirti pasirengti įstatymo įgyvendinimui.

Mokymų metu advokatų kontoros JUREX vadovaujančioji partnerė Jurgita Judickienė ir asocijuotoji partnerė Karolina Laurynaitė pateiks konkrečius praktinius laukiančių pokyčių pavyzdžius.

 • aptarsite darbdaviams galimai rizikingas situacijas ir jų suvaldymo būdus
 • gausite būtinų ir rekomenduojamų vidinių darbo teisės dokumentų sąrašą
 • sužinosite, kas turėtų būti reglamentuota kiekviename dokumente ir kokioms nuostatoms turėtų būti skirtas didesnis darbdavio dėmesys
 • išgirsite praktinių patarimų dėl vidaus dokumentų tvarkymo ir administravimo.

Mokymų dieną skirsime laiko šiems klausimams:

 • Darbo kodekso įsigaliojimo tvarka – kaip taikysime naują įstatymą? Aptarsime: ar galios iki 2017 m. liepos 1 d. sudarytos darbo sutartys, kodėl reikia peržvelgti turimas terminuotas darbo sutartis, ką būtina keisti, kokią informaciją suteikti darbuotojams. Nauji privalomi dokumentai – kas ir apie ką? Lyčių lygybė ir asmens duomenų apsauga – ar esame pasiruošę?
 • Darbo sutarčių sudarymas ir vykdymas (būtinosios ir papildomos sąlygos, jų keitimas, konfidencialumo ir nekonkuravimo susitarimų turinys). Aptarsime: kodėl absoliuti dauguma iki šiol sudarytų nekonkuravimo susitarimų taps nebeaktualūs; darbdavio pareigos dėl konfidencialios informacijos apsaugos; kada gi iš tiesų įsigalios naujai sudaryta darbo sutartis. Praktinės užduoties metu įvertinsime tinkamus ir netinkamus darbo sutarties sąlygų pavyzdžius.
 • Darbo sutarčių rūšys (naujos darbo sutartys: jų privalumai ir trūkumai; pakeitimai terminuotos ir laikinojo įdarbinimo sutarties reguliavime). Darbo sutarčių nutraukimas: pagrindai, sąlygos, ribojimai. Aptarsime ir palyginsime naują darbo sutarčių nutraukimo reguliavimą.
 • Darbo užmokestis: esminės naujovės ir taikymo ypatumai. Darbo ir poilsio rėžimo pokyčiai. Praktinės užduoties metu aptarsime į ką reikia atsižvelgti renkantis tinkamiausią darbo laiko rėžimą,  kaip tinkamai pakeisti jau nustatytą darbo laiko rėžimą ir kodėl svarbu skirti dėmesio darbo užmokesčio sistemai.
 • Atsakomybė – kas keičiasi materialinės ir drausminės atsakomybės taikyme? Aptarsime: ar egzistuoja alternatyvos visiškos materialinės atsakomybės sutarčiai; ar darbuotojas tikrai nebus atsakingas už visą padarytą žalą? Ar drausminė atsakomybė tikrai nebeaktuali?
 • Darbo ginčų nagrinėjimo ypatumai pagal naują įstatymą. Aptarsime: kokių darbo ginčų pokyčių galime tikėtis, kodėl diskriminacija darbe lemia ne tik reputacijos, tačiau ir finansinius nuostolius ir kt.

Renkame ne didesnę nei 14 dalyvių grupę.

Mokymus veda

Jurgita Judickienė, specializuotos verslo ginčų advokatų kontoros „Jurex“ vadovaujančioji partnerė, turinti beveik 20 m. profesinę patirtį sprendžiant verslo ginčus ir teikiant konsultacijas transporto ir draudimo, įmonių, darbo ir viešųjų pirkimų teisės klausimais. 2015 m. naujienų portalo „delfi.lt“ tyrimo duomenimis, J. Judickienė buvo įtakingiausių Lietuvos teisininkų sąraše, o 2013 m. ir 2008 m. savaitraščio „Veidas“ rengtose apklausose išrinkta kaip viena geriausių advokačių Lietuvoje.

Karolina Laurynaitė, advokatų kontoros „Jurex“ asocijuotoji partnerė, turinti didesnę nei 6 m. profesinę patirtį. Pagrindinė advokatės veiklos sritis – viešieji pirkimai, taip pat nesąžiningos konkurencijos ir darbo teisinių santykių ginčai.

„Verslo žinios“ - galvojantiems savo galva