Apdovanojimai

Sulaukę ženklaus nekilnojamojo turto rinkos žaidėjų susidomėjimo ir palaikymo praėjusiais metais, kaip viena iš Baltijos šalių nekilnojamojo turto investicijų forumo dalių, jau antrą kartą rengiami ir Baltijos nekilnojamojo turto apdovanojimai.
Šie apdovanojimai yra Baltijos regiono nekilnojamojo turto projektų arba didelių projektų etapų, užbaigtų 2015 m. konkursas. Projektų sąrašus sudaro Forumo partnerės „Newsec Baltics“ ir „Ober-Haus Real Estate“.

Kategorijos


Geriausias biurų ir verslo pastatas
Šioje kategorijoje bus apdovanoti naujai pastatyti biurų pastatai ir verslo parkai, kurių savininkai ir naudotojai gali užtikrinti didesnį darbuotojų pasitenkinimą, darbo našumą ir geresnę sveikatą, džiaugtis didesniu lankstumu, dirbant taupiau naudoti energiją ir tausoti aplinką. Pasitelkiant integruotą dizainą, turi būti stengiamasi kuo geriau prisitaikyti prie naudotojų poreikių, susijusių su konkrečiais erdvės ir įrangos reikalavimais.

 

Geriausias gyvenamojo būsto projektas
Šioje kategorijoje bus apdovanoti nauji pastatai, kuriuose sukurtos geriausios gyvenimo sąlygos ir kartu sėkmingai suderintas originalus dizainas bei estetiniai aspektai. Įgyvendinant gyvenamojo namo projektą, itin svarbu integruoti miestietišką dizainą ir sumaniai suplanuoti pastato vietą, kad jis darniai įsilietų į bendruomenės gyvenamąją aplinką ir supančią erdvę.

 

Geriausias prekybos centras
Pagal šią kategoriją bus apdovanoti nauji, išplėsti arba rekonstruoti prekybos centrai ar mažmeninės prekybos parkai kuriuos pastačius suintensyvėjo prekyba, o pirkėjams buvo pasiūlyta išskirtinė patirtis, pasitelkiant naujas technologijas, paslaugas, klientų lojalumo programas ir architektūrinius aspektus, padedančius padidinti klientų srautą ir užtikrinti jų pasitenkinimą.

 

Geriausias viešbutis
Šioje kategorijoje bus apdovanoti nauji, inovatyvūs viešbučių projektai atsižvelgiant į jų architektūrinius ir interjero dizaino sprendimus taip pat įvertinant klientų pasitenkinimą, svečiams teikiamas paslaugas, laisvalaikio ir rekreacinę įrangą, o taip pat ir aplinkos aspektus.

 

Kriterijai


Baziniai kriterijai, kuriais remiantis vertinami projektai:

  • naujoviškumas ir dizainas. Turi būti įgyvendintos naujos idėjos, metodai arba modeliai, padidinantys objekto patrauklumą naudotojui, jo veiksmingumą, vertę aplinkos atžvilgiu, visuomenės bei žiniasklaidos pripažinimą ir tvarumą;
  • vieta ir pasiekiamumas. Turi būti veiksmingai pasirinkta vieta, atsižvelgiant į mikrorajono galimybes, susiekimo paslaugas ir t. t.;
  • kokybė ir punktualumas. Tai taikoma statybos procesui.


Komisija

Projektus vertins visas tris Baltijos šalis atstovaujantys nekilnojamojo turto rinkos atstovai, ekspertai:
Algirdas Vaitiekūnas, atestuotasis buhalteris (Australija), RICS pirmininkas Baltijos Šalims, Verslo plėtros vadovas, „NorthernHorizonCapital“, Baltijos Nekilnojamojo Turto Apdovanojimų komisijos pirmininkas
Mindaugas Statulevičius, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius.
Aldis Riekstins, bendrovės „Latio“ klientų aptarnavimo direktorius ir valdybos narys, LANIDA valdybos narys.
Inga Razmaitė, dienraščio „Verslo žinios“ korespondentė ir nekilnojamojo  turto rubrikos redaktorė. 
Ardi Roosimaa, bendrovės „Uus Maa Property Advisors“ primininkas ir savininkas, Estijos nekilnojamojo turto įmonių asociacijos valdybos narys.
Sulev Senkel, Estijos laikraščio „Äripäev“ (priklausančio „Bonnier“ grupei) teminės interneto svetainės Ehitusuudised.ee (joje pristatomos statybos naujienos) redaktorius ir projektų vadovas.
Aet Ader, Architektė, Architektė, Estijos Architektų Sąjungos viceprezidentė.
Linas Naujokaitis, Architektas, Lietuvos Architektų Sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas.
Juris Poga, Architektas, Latvijos Architektų Sąjungos valdybos pirmininkas.

Vertinimo procedūra


Baltijos nekilnojamojo turto apdovanojimai yra Baltijos regiono nekilnojamojo turto projektų arba didelių projektų etapų, užbaigtų 2015 m. konkursas.

  • Remdamosi apdovanojimų kriterijais, forumo partnerės kompanijos „Newsec Baltics“ ir „Ober-Haus Real Estate“ sureitinguoja ir išrenka po 5 geriausius biurų, prekybos centrų, viešbučių ir gyvenamųjų pastatų projektus (iš viso – 20 geriausių projektų).
  • 20 geriausių projektų kūrėjus kviesime užpildyti paraiškas (klausimynus) ir pateikti išsamesnius duomenis apie savo projektus.
  • 20 geriausių projektų su užpildytomis paraiškomis (klausimynais) bus pateikti apdovanojimų komisijos vertinimui. 
  • Kiekvienos kategorijos nugalėtojai bus apdovanoti Baltijos nekilnojamojo turto apdovanojimų vakaro metu, gegužės 5 dieną. Be to, laimėtojai bus pakviesti pristatyti savo projektus Baltijos nekilnojamojo turto ir investicijų forumo metu,  gegužės 6 d.

 

 

„Verslo žinios“ - galvojantiems savo galva